Papier ryżowy do decoupage
kolekcja zanurzone w bursztynie, bursztyn, jantar, amber, inkluzje, kamienie ozdobne, biżuteria, komar, ważka, ważki, gemstones ...
Zanurzone w bursztynie. Właściwie powinniśmy powiedzieć: zanurzone w żywicy, bo tak to właśnie się działo. Żywiczne krople zaskoczyły niejedno żywe stworzenie i niejedną roślinę, spadając na nie i oblepiając sobą na zawsze. Teraz nazywamy to ‘inkluzjami’ i czerpiemy z nich wiedzę o świecie sprzed milionów lat. Oglądamy i podziwiamy: mrówki, komary, pajęczaki, chrząszcze, liście, kwiaty, nasiona czy choćby bąble powietrza. Wszystko to, co nie zdołało się uwolnić z klejącej pułapki. Bursztyny z inkluzjami są szczególnie cenne dla wytwórców biżuterii ale nie tylko. Bursztynowe wstawki od wieków stosowano w zdobnictwie wnętrz i mebli, choćby w postacie inkrustacji w drewnie. Tu też niezwykłe egzemplarze z dodatkowymi ‘atrakcjami’ mogły stanowić nie lada ozdobę albo wręcz główny element zdobienia.
Papier ryżowy R1613
rozmiar 210x297 mm / 8.27x11.7 in, 30-35 g/m2
Ryżowy papier do rękodzieła. Jest doskonały dla początkujących, jak i dla zaawansowanych miłośników papierowego rękodzieła, decoupage, scrapbooking, mixed media i innych technik ozdabiania papierem. Łatwiej się z nim pracuje niż z klasycznymi serwetkami. Jest świetny do dekorowania szkła ale również do innych powierzchni, takich jak drewno, mdf czy też styropian. Papier ryżowy na szkle wygląda wyjątkowo oryginalnie i atrakcyjnie. Papier ryżowy posiada w całej swojej strukturze charakterystyczne włókna nieregularnej grubości, ułożone w dowolnych kierunkach, dzięki czemu przedmioty zdobione tą techniką zyskują oryginalny wygląd i strukturę. Nasza 'ryżówka' przykleja się bez żadnych szczególnych zaleceń co do techniki klejenia, każdym klejem. Sprawdzona technika druku cyfrowego (z satynowym, lekko błyszczącym wykończeniem) powoduje, że barwy pozostają czyste, nie zmywają się pod wpływem kleju i nie blakną z upływem czasu. Papier świetnie się przykleja i daje się delikatnie naddawać na obłych przedmiotach. Umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów w sztuce decoupage i nie tylko.
Każdy element grafiki należy wyrwać z arkusza, a nie wycinać nożyczkami. Nieregularny brzeg papieru ryżowego bardzo łatwo ukryć na powierzchni ozdabianego przedmiotu. Końcową pracę zabezpiecza się kilkoma warstwami lakieru. Rezultat jest po prostu spektakularny. Jaki papier stosować do decoupage? Zdecydowanie najlepszy czyli ryżowy. Jest najlepszą alternatywą dla serwetek.