Papier ryżowy do decoupage
maki, mak, łąka, pole, ogród, polne kwiaty, polne maki, kwiat, kwiaty, kwiatek, kwiatki, lato ...
Moje ukochane kwiaty - maki. Tym razem ogrodowe. Trochę się różnią od polnych. Są jakby solidniej zbudowane, mają mocniejsze i łodyżki, i kwiaty. Łatwiej też będzie je wyrywać z tła, bo przecież pamiętamy, że poszczególne motywy z ryżówki (czyli papieru ryżowego) wyrywamy (nie wycinamy ich nożyczkami). Rwaną krawędź papieru ryżowego łatwiej nam będzie „ukryć” w naszym dziele a przecież o ostatecznym efekcie pracy 'dekupażysty' decyduje też taki szczegół.
Maki na tym papierze są ręcznie malowane. Stonowane kolory ich płatków - bordo przechodzące w brudny róż, w połączeniu z przydymioną zielenią łodygi i liści, dają nam niesamowity efekt. Z jednej strony to gotowy obrazek w starym stylu, z drugiej jakby wypalona słońcem migawka z ogrodu.
Nasza propozycja: tym razem dość nietypowa... użyj tych maków do ozdoby skórzanej beżowej torebki na ramię. Uwaga – przy stosowaniu techniki 'dekupażowej' na skórze trzeba użyć specjalistycznego elastycznego kleju. Ewentualnie możemy go zastąpić klejem introligatorskim ale trzeba mieć już troszkę wprawy. Lepiej więc najpierw poćwiczyć na starej, nieużywanej torebce albo po prostu na kawałku starej skóry. Powodzenia. Sztuka decoupage to radość tworzenia, choć nie wszystko udaje się tak, jak zamierzaliśmy.
Papier ryżowy R0564
rozmiar 210x297 mm / 8.27x11.7 in, 30-35 g/m2
Ryżowy papier do rękodzieła. Jest doskonały dla początkujących, jak i dla zaawansowanych miłośników papierowego rękodzieła, decoupage, scrapbooking, mixed media i innych technik ozdabiania papierem. Łatwiej się z nim pracuje niż z klasycznymi serwetkami. Jest świetny do dekorowania szkła ale również do innych powierzchni, takich jak drewno, mdf czy też styropian. Papier ryżowy na szkle wygląda wyjątkowo oryginalnie i atrakcyjnie. Papier ryżowy posiada w całej swojej strukturze charakterystyczne włókna nieregularnej grubości, ułożone w dowolnych kierunkach, dzięki czemu przedmioty zdobione tą techniką zyskują oryginalny wygląd i strukturę. Nasza 'ryżówka' przykleja się bez żadnych szczególnych zaleceń co do techniki klejenia, każdym klejem. Sprawdzona technika druku cyfrowego (z satynowym, lekko błyszczącym wykończeniem) powoduje, że barwy pozostają czyste, nie zmywają się pod wpływem kleju i nie blakną z upływem czasu. Papier świetnie się przykleja i daje się delikatnie naddawać na obłych przedmiotach. Umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów w sztuce decoupage i nie tylko.
Każdy element grafiki należy wyrwać z arkusza, a nie wycinać nożyczkami. Nieregularny brzeg papieru ryżowego bardzo łatwo ukryć na powierzchni ozdabianego przedmiotu. Końcową pracę zabezpiecza się kilkoma warstwami lakieru. Rezultat jest po prostu spektakularny. Jaki papier stosować do decoupage? Zdecydowanie najlepszy czyli ryżowy. Jest najlepszą alternatywą dla serwetek.