Papier ryżowy do decoupage
kiście winogron, winogrona i nazwy win, owoce
Podstawowe skojarzenie do hasła "winogrona" to przede wszystkim wino.
kiście winogron, winogrona, liście, winogrono, nazwy win, wino, butelka, merlot, riesling, cabernet, pinot
Wcale nietrudno je zrobić, nawet w Polsce, choć wymaga to trochę wiedzy o samych owocach i o całym procesie fermentacji oraz dowiadczenia. Zacząć trzeba oczywiście od winogron. Wszystko co później uda się uzyskać zależy na początek od jakości owoców, zawartości cukru i... ich przemrożeniu lub nie. Grona trzeba oderwać od szypułek, a potem je rozgnieść no i zaczyna się wieloetapowa fermentacja. W trakcie jej trwania stopniowo z całej masy (bo trudno to jeszcze nazwać cieczą) oddzielane są owoce. Potem zaczyna być ważna temperatura i czas. Ciecz musi wylądować w "balonie" z rurką fermentacyjną, która wypuszcza nadmiar gazu ze środka nie dopuszczając jednocześnie świeżego powietrza. Natępnie ciecz kilkakrotnie należy "zlewać", pozostawiając warstwę osadu aż do uzyskania klarowności. Trwa to do czasu, aż wino (bo jest to już młode wino) zakończy fermentację. Wtedy już tylko pozostaje zlać je do butelek, przykleić etykiety zrobione techniką decoupage i do piwnicy, żeby czekały na swój czas, może zimowy...
Ryżowy papier do decoupage jest doskonały tak dla początkujących, jak i dla zaawansowanych miłośników rękodzieła i hobbystów! Łatwiej się z nim pracuje niż z klasycznymi serwetkami. Jest świetny do dekorowania szkła ale również do innych powierzchni, takich jak drewno, mdf czy też styropian. Dekupaż na szkle wygląda fantastycznie. Papier ryżowy posiada w całej strukturze charakterystyczne włókna nieregularnej grubości, ułożone w dowolnych kierunkach, dzięki czemu przedmioty zdobione tą techniką zyskują oryginalny wygląd i strukturę. Nasza 'ryżówka' przykleja się bez żadnych szczególnych zaleceń co do techniki klejenia, każdym klejem. Sprawdzona, odpowiednia technika nadruku powoduje, że barwy pozostają czyste, nie zmywają się pod wpływem kleju i nie blakną. Papier świetnie się przykleja i daje się delikatnie naddawać na obłych przedmiotach. Umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów w sztuce decoupage i nie tylko.
Każdy element grafiki należy wyrwać z arkusza, a nie wycinać nożyczkami. Nieregularny brzeg papieru ryżowego bardzo łatwo ukryć na powierzchni ozdabianego przedmiotu. Końcową pracę zabezpiecza się kilkoma warstwami lakieru. Rezultat jest po prostu spektakularny.
Jaki papier stosować do decoupage? Zdecydowanie najlepszy czyli ryżowy. Jest najlepszą alternatywą dla serwetek. Papier dla rękodzieła. Papier do rękodzieła.
rozmiar 210x297 mm / 8.27x11.7 in, 30-35 g/m2
ITD Collection - papiery decoupage, które można użyć jako naklejki na butelki!